Forum wszystkich informatyków... tych lepszych... i tych gorszych też...

RegulaminRegulamin
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Test] Aristo Smart 300
Autor Wiadomość
Xtreme 
Młodszy Informatyk

Wysłany: 2005-05-31, 14:10   [Test] Aristo Smart 300

Ogólne cechy

Przy pierwszym uruchomieniu notbooka widzimy wgrany system Linux Fedora Core 2 który odrazu jest gotowy do pracy ale przy testach używałem systemu Ms Windows XP(2002) bez ServisPacka.

Bateria w rzeczywistości trzyma ok 4,5 (w opisie ma 5) co uważam że jest niezłym wynikiem. W czasie mocniejszego obciążenia czas ten skraca się do ok 2-3 godzin. Laptop posiada cichy wentylator i włącza się tylko w czasie mocno obciążonego procesora i grafiki. Dodatkowo ma dwa funkcjonalne przyciski które można ustawić np. aby po wciśnięciu jednego z nich uruchamiał się wybrany program. Matryca 15 calowa w zupełności wystarcza do pracy i zabawy. Klawiatura jest wyraźna i łatwo się na niej pisze chociaż na początku trzeba zoriętować się gdzie są klawisze takie jak Delete czy PageDown czy Up.

Przesyłam narazie te ogólne informacje oraz załącznik z wynikiem testów wykonanych na programie Dacris Benchmarks 4.1.

Dane techniczne:
Kliknij tutaj

Zdjęcia Aristo Smart 300:

Przyciski i kontrolki na górze.

Kontrolki informujące o zasilaniu, naładowaniu baterii (gdy poziom baterii jest poniżej 10% co kilka sekund miga druga kontrolka a z głośniczków wydobyła się pojedyńczy dźwięk) i karcie bezprzewodowej z przodu laptopa.

Nazwa firmy (wewnątrz) i przycisk uruchamiający.

Nazwa firmy (na obudowie).

TouchPad.

Klawiatura.

System Linux Fedora Core 2 na ekranie laptopa

Naklejki MS Windows i Intel Celeron - M

Zdjęcia wykonane kamerą Panasonic NV-GS11

juri 
Użytkownik

Wysłany: 2005-05-31, 20:11   

Superek Xtreme, że podzieliłeś siez nami ta informacją, przyslij jeszce jakieś fotki, a także spostrzeżenia czy obudowa skrzypi, jaki jest kąt widzenia na matryce, jak siępracuje podczas moznego światła i czy klawisze sa intuicyjne, a takze czy klawisze są powyżej obudowy czy na równo z nią. Przeslij mi na maila info gdzie konkretnie kupowałeś bo jak wiadomo nie bedziemy robić reklamy aha i co dostałeś w standardzie może jakas torba gratis była heheh. :)

Dokąd idę 192.168. XX.XX

Xtreme 
Młodszy Informatyk

Wysłany: 2015-08-27, 15:41   

Tyle czasu minęło...

Nikt pewnie nie uwierzy ale ten laptop wciąż działa :)

Został w nim wymieniony dysk twardy i obecnie służy mi jako lokalny serwerek z 768MB RAMu. Mam na nim SVNa, jakieś Tomcaty i może wydajnością nie powala za to do testów drobnych aplikacji chociażby RESTowych wystarcza w 100%.

Co ciekawe mimo, że laptop był intensywnie użytkowany to bateria wciąż potrafi wytrzymać prawie godzinę !

Odpowiedz do tematu